Forum Bölümümüz Açılmıştır
news-details
Oyun Modları

Hesabınız Seviye 8'e ulaştığında ve 5 veya daha fazla kahramana sahip olduğun zaman, benzer güçte rakiplerle sistem tarafından eşleştirildiğin sıralı oyunda yer alabilirsin.

Oyuncular arkadaşlarını sıralı oyunlarda birlikte oynamaya davet edebilir. Sıralı oyun 5 Oyunculu Eşleşmeleri destekler. Davet edilen arkadaşlar, sizden daha yüksek veya daha düşük bir ligte olamaz

Savaşçı, Elit, Usta, Büyük Usta, Efsane, Epik ve Mistik gibi sıralı oyunda toplam 7 bölüm var. Oyuncular sıralı oyunda her zafer için bir yıldız kazanır ve her kayıp için bir yıldız kaybeder. Bir oyuncu tam yıldızlara ulaştığında, bir sonraki lige terfi alır. Bir oyuncunun yıldızı yoksa, bir sonraki yenilgi yıldız kaybına neden olur. Savaşçı bölümünde hiçbir yıldız düşülmez.

Savaşçı Ligi

Savaşçı, yeni oyunculara verilen ilk derecedir, en düşük seviye Savaşçı III den başlar ve Savaşçı III'ten Savaşçı II gibi bir sonraki seviyeye çıkmak için üç yıldız alır. Rütbe sadece 3 bölüme sahiptir ve bir sonraki bölüme / rütbeye kadar sıralama için 4 yıldız gerekir. Bir maçta yenildikten sonra, yıldız düşmez. Elite'e kadar sıralama, terfi için Savaşçı 1 ve 4 yıldız gerektiriyor. 

 

 

Elite Ligi

Elit, Savaşçıdan sonra bu seviyedeki 2. rütbedir, Elite III'ün en düşük seviyesinden başlar ve Elite III'ten Elite II'ye kadar bir sonraki seviyeye yükselmek 5 yıldız alır. Rütbe sadece 3 bölüme sahip ancak rütbe 5 yıldız gerektirir. Bir maçta yenildikten sonra, bir yıldız kaybedersiniz, ancak yalnızca Koruma puanları veya özel bir durumla korunabilirsiniz. Takımınızdaki bir oyuncunun AFK (klavyeden uzak) olduğu bir oyunda kaybederseniz, bir yıldız korunabilir ancak günde yalnızca bir kez olabilir. Usta'ya kadar sıralamada terfi için Elite 1 ve 5 yıldız gerekir. Sizi yalnızca Savaşçı, Elit ve Usta arkadaşlar davet edebilir.

 

Usta Ligi

Usta, Elit seviyesinden sonra bu seviyedeki 3. kademedir, biraz daha ağırdır, Usta IV'ten başlar ve Usta IV'den Usta III'e gibi bir sonraki seviyeye 5 yıldıza ulaşır. Rütbe sadece 4 bölüme sahip ancak rütbe 5 yıldız gerektirir. Bir maçta yenildikten sonra, bir yıldız kaybedersiniz, ancak yalnızca Koruma puanları veya özel bir durumla korunabilirsiniz. Takımınızdaki 2 veya daha fazla oyuncunun AFK olduğu bir oyunda kaybederseniz, bir yıldız korunabilir ancak günde yalnızca bir kez olabilir. Büyük Usta'ya kadar sıralamada terfi için Usta 1 ve 5 yıldız gerekir. Sizi yalnızca Elit, Usta ve Büyük Usta arkadaşlarınız davet edebilir.

 

Büyük Usta Ligi

Büyük Usta , bu seviyedeki Usta  seviyesinden sonraki 4. sıradadır, önceki seviyeden farklıdır, oyun daha sert ve daha ciddi hale gelir, en düşük seviye Büyük Usta V'den başlar ve Büyük Usta V'den sonraki seviyeye yükselmesi 6 yıldız alır. Büyük Usta Rütbesi sadece 5 bölüme sahip ancak rütbe almak için 6 yıldız gerekiyor. Eğer bu kademeden Mistik lige ilerleyen bir Sunucudaysanız, bu dereceye sahip olan oyuncular, seyirciler tarafından yönetilebilen özel bir maç olan hero yasaklama kilidini açabilir. Bu taslak seçme modunda her takım sadece bir kahraman kullanabilir ve iki kahramanı kullanmasını yasaktır. Bir maçta yenildikten sonra, bir yıldızı kaybedersiniz ancak yalnızca Koruma puanlarıyla korunabilirsiniz. Epik'e kadar sıralama, terfi için Büyük Usta 1 ve 6 yıldız gerektiriyor. Sizi yalnızca Usta, Büyük Usta ve Epik arkadaşlar davet edebilir.

Epik Ligi

Epik, Büyük Usta'dan sonra 5. sırada. Bu seviyede oyun zorlaşıyor.Bu taslak seçme modunda her takım sadece bir kahraman kullanabilir ve iki kahramanı kullanmasını yasaktır. Bu seviyeye ulaşan oyuncular, sırasıyla tüm kahraman ve kahraman rollerini kullanabilmelidir. Sadece bir kahraman kullanabilen oyuncular, Epik ve Efsane bölümlerine ulaşmakta zorlanırlar. Çünkü sunulan savaşın modeli farklıdır. Her takım sadece bir kahraman kullanabilir. Zafer kazanmak ve daha yüksek bölümlere ulaşmak istiyorsanız, strateji ve taktiklerin uygulanması kesinlikle bu aşamada yapılır. Genellikle, çok sayıda iyi oyuncu bu aşamada oynar. Rütbe sadece 5 bölüme sahip ancak rütbe atlamak için 6 yıldız gerekiyor. Efsaneye kadar sıralama, tanıtım için Epik 1 ve 6 yıldız gerektiriyor. 

Efsane Ligi

Efsane, Epik'ten sonra 6. sırada. Bu seviyede oyun oldukça zordur.Bu taslak seçme modunda her takım sadece bir kahraman kullanabilir ve iki kahramanı kullanmasını yasaktır. Bu seviyeye ulaşan oyuncular, sırasıyla tüm kahraman ve kahraman rollerini kullanabilmelidir. Sadece bir kahraman kullanabilen oyuncular EPIK ve EFSANE bölümlerine ulaşmakta zorluk çekeceklerdir. Her takım sadece bir kahraman kullanabilir. Zafer kazanmak ve daha yüksek bölümlere ulaşmak istiyorsanız, strateji ve taktiklerin uygulanması kesinlikle bu aşamada yapılır.Rütbe sadece 5 bölüme sahip ancak rütbe almak için 6 yıldız gerekiyor. Efsaneye göre sıralama, Efsane 1 ve 6 yıldız gerektirir.

 

Mistik Ligi

Mistik, efsaneden sonra 7. sırada yer almaktadır. Mobile Legends'deki en yüksek seviye budur. Bu bölüme ulaşan oyuncular sınırsız sayıda yıldız toplayabilir. En fazla yıldıza sahip oyuncu Dünya Sıralamasında yer alır.Bu aşamada birçok kahraman ve mümkünse tüm kahramanlarla ustalaşmak zorundasınız. Çünkü buradaki oyuncular inanılmaz oynuyorlar. Yetenek ortalamanın üstünde olduğunda, ancak bir avuç kahramanın ustası olunabiliyorsa kazanmamız imkansızdır. Bu, tüm Mobile Legends oyuncularının en çok arzu edilen seviyesidir. Rütbenin hiçbir bölümü yoktur ve bir maçı kazandıktan sonra kazanılan yıldızlarla ölçülür. 

Bu Yazıyı Paylaşmak İstermisin?